BUD
TYNK
maszynowy narzut tynku na ściany
agregat do tynkowania maszynowego

Tynki maszynowe

Tynki maszynowe różnią się od tynków ręcznych praktycznie tylko metodą nakładania tynku na ściany, pozostałe etapy przebiegają w podobny sposób. 
Dlaczego więc wykonujemy tynki maszynowe?
Odpowiedź jest prosta, chodzi o czas.
Agregat tynkarski pozwala na kilkukrotnie szybsze nałożenie tynku na powierzchnię, w związku z czym  skraca to czas pracy, co z kolei pozwala na obniżenie kosztów tynkowania.
Dlatego właśnie tynkowanie maszynowe będzie dla Państwa wariantem szybszym i tańszym.

Tynki cementowo-wapienne

Tynki cementowo-wapienne powstają z mieszaniny wody, cementu, piasku i wapna. Gotowe mieszanki, na których nasza firma pracuje, posiadają dodatki uszlachetniające, które zwiększają trwałość, funkcjonalność i przyczepność gotowego produktu. Tynki cementowo-wapienne są produktami wielowarstwowymi, my stosujemy metodę trójwarstwową: obrzutka, narzut i drobnoziarnisty tynk wykończeniowy o uziarnieniu 0-0.6 mm, który pozwala na stworzenie bardzo gładkiej powierzchni nadającej się pod malowanie. Dzięki zastosowaniu trzech warstw z łatwością usuwamy wszystkie krzywizny podłoża, dodatkowo grubsza warstwa tynku (jest to około 2 cm) sprzyja wyciszaniu pomieszczeń oraz akumulacji ciepła.
Tynki cementowo-wapienne są paroprzepuszczalne i mrozoodporne, mają wysoką odporność na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu mogą być stosowane wszędzie. Ze względu na swoje wyższe wytrzymałości stanowią też świetny podkład pod płytki także te wielkoformatowe.
Tynki cementowo-wapienne mogą być stosowane na podłoża z: betonu, cegieł, pustaków ceramicznych, płyt wiórowo-cementowych, bloczków wapienno-piaskowych i gipsowych. Natomiast podłoża drewniane, metalowe czy z tworzywa sztucznego muszą wcześniej zostać zabezpieczone specjalnymi siatkami, które mają na celu zwiększyćprzyczepność tynku oraz zapobiec pojawianiu się pęknięć.